Campusso.com Kullanım Koşulları

Okumakta olduğunuz sözleşme campusso ve kullanıcıya ait, hak ve sorumluluklar hakkında önemli bilgiler içermektedir. Campusso kullanıcılarının ve campusso ile etkileşimde bulunan 3. şahısların tabi olduğu ve üye olarak peşinen olarak kabul etmiş sayılacakları bu sözleşme zaman zaman güncellenmekte olup yapılan değişiklikler bu sayfada duyurulacak ve duyuru tarihini takiben 7.gün yürürlüğe girecektir. Yapılan değişikliğin bu sayfada duyurulması yeterli kabul edilecek olup; ayrıca üyelere farklı yollardan duyuru yapılmasına gerek görülmeyecektir. Değişikliğin yürürlüğe girmesinden sonra campusso.com'u kullanmaya devam etmeniz, değiştirilen koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Bölüm A – Gizlilik ve FM
 1. campusso.com aşağıda zikredilen bilgi türlerini kaydeder ve alıkoyar.
  • Kayıt olurken kullandığınız kişisel veriler,
  • Yüklediğiniz veya paylaştığınız; müzik, resim video ve durum güncellemeleri, dışardan verdiğiniz internet sitesi linkleri,
  • Size gelen ve sizin gönderdiğiniz mesajlar,
  • campusso.com'a giriş yaptığınız cihaz türü ve işletim sistemi, (mobil, PC, notebook veya android, IOS, Windows 8 gibi)
  • Kullandığınız tarayıcı türü, (Chrome, Mozilla, Explorer gibi)
  • Siteye girerken kullanılan IP ve konum bilgisi
  • Siteyi kullanırken gezindiğiniz sayfa bilgileri,
  • Gel beraber yapalım, polemiko, itiraf gibi paylaştığınız bilgiler,
 2. campusso.com bu verileri aşağıdaki amaçlar doğrultusunda kullanabilir.
  • Vereceğimiz hizmetlerin size ulaştırılma hızı ve kalitesini artırmak,
  • Size, tercihlerinizle alakalı ve sizi ilgilendiren reklamlar sunabilmek, sunduğumuz reklamların etkisini araştırabilmek,
  • Yakınlarınızda veya sıklıkla bulunduğunuz lokasyonlar ile alakalı tanıtımlar ve yenilikler sunabilmek,
  • Kullanmakta olduğunuz yazılımın iyileştirmek, elde edilen verilerin analiz etmek ve sunmakta olduğumuz hizmeti geliştirmek,
 3. Sizin hakkınızda birçok bilginin veritabanımızda bulunduruyor olsak bile, veriler sizin mülkiyet alanınızdadır. Bu yüzden ancak aşağıdaki durumlar dahilinde kişisel bilgilerinizi 3.şahıslar ile paylaşabiliriz.
  • Bahse konu verilerin kullanımı için sizden alınan izinler,
  • Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin verdiği ve bizi bağlayan kararlar.
 4. Fotoğraflarınız, paylaşımlarınız, profil yorumlarınız ve arkadaş listenize kimlerin ulaşabileceğini siz belirlersiniz. Arkadaşlarınız haricinde profilinizi ziyaret edenler ancak verdiğiniz izinler dahilinde profilinizi görüntüleyebilir.
 5. Yüklediğiniz veya paylaştığınız bütün içeriklerin campusso içerisinde herhangi bir yerde yayınlanması ve paylaşılması gibi durumların 5486 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'ndan ve sair kanunlardan kaynaklı sonuçları yasal olarak sizi bağlar.
Bölüm B – Güvenlik

Üye olduğunuzda; campusso hizmetlerinin sağlıklı olarak çalışabilmesi için aşağıda yer alan kurallara uymayı taahhüt etmiş kabul edilirsiniz. Bu kuralları ihlal etmenizden kaynaklı ortaya çıkabilecek her türlü sorunun müsebbibi sayılmakla birlikte yasal sonuçlarından mes'ul sayılırsınız.

 1. Campusso.com'un izni olmadan; campusso.com'u kullanarak otomatik araçlar ile veya manuel olarak diğer kullanıcılara ait verileri toplayamazsınız.
 2. Promosyon ödüllü yarışmalar, kampanyalar, çekilişler düzenlerken ilgili yasalara ve kurallarımıza uymanız gerekir.
 3. Yasalarla çizilmiş sınırların dışında olan her türlü tehditkar davranışlar, ırkçılık söylemleri, pornografik içerikler ve şiddet içeren paylaşımlarda bulunamazsınız.
 4. Campusso.com'un izni olmadan ticari içerikli paylaşımlarda bulunamazsınız. (Marka ve firma reklamları, ürün tanıtımları, netowork marketing tanıtımları, saadet zincirleri vs.) Bu tür durumlarda; belirlenmiş veya belirlenecek olan reklam tarifemiz üzerinden ödeme yapmanız gerekebilir. Şahsi olarak 2.el ürün duyuruları bu kapsamın dışındadır.
 5. Campusso.com'a sadece şahsi üyeliğinizle giriş yapabilirsiniz. Başka birine ait kullanıcı adı ve şifre gibi özel bilgileri talep edemezsiniz.
 6. Virüs, trojan, spam ve kötü niyetli kodlar yükleyemezsiniz.
 7. Diğer kullanıcılarla olan iletişiminiz yasal sınırlar içinde olmalıdır. Tehdit, taciz, teşhircilik gibi davranışlarda bulunamazsınız.
 8. Yapılması yasak olan alkol ve sigara tanıtımı ve yetişkinlere özel ürünlerin tanıtımını yapamazsınız.
 9. Campusso'nun sağlıklı çalışmasını engelleyecek, yavaşlatacak hiç bir eylemin içinde olamaz, bu tür kişilere yardım edemezsiniz.
 10. Siteyi yasal amaçlar dışında kullanamazsınız.
Bölüm C – Kayıt, Hesap Güvenliği ve Diğer Kullanıcıların Hakları
 1. campusso.com'a üye olabilmek için üniversite öğrencisi olmak zorundasınız. Bunu teyit edebilmek sizden @edu.tr uzantılı bir mail, TC Kimlik numarası veya geçerli ve resimli bir öğrenci kimliği isteyebiliriz. Bu tür bilgileri üyeliğinizi devam ettirmek için sağlamak durumundasınız. Aksi takdirde üyeliğiniz askıya alınabilir veya süresiz olarak iptal edilebilir. Bu tür durumlarda yasal olarak hak iddia edemezsiniz. Bu bilgilerin güvenliği tarafımızdan sağlanmakta ve 3. kişilerle ancak Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin verdiği ve bizi bağlayan kararlar olması durumunda paylaşılır.
 2. campusso.com sitesine sadece kendi adınıza ve yasal kimlik bilgileriniz ile üye olabilirsiniz. Başkalarının adına sahte hesap açamazsınız.
 3. Sadece üye kayıt formunda size sunulan yaş aralığındaysanız campusso.com'a üye olabilirsiniz. (18-29 yaş) Bu bilgiyi yanlış vermeniz durumunda üyeliğiniz askıya alınabilir veya süresiz olarak iptal edilebilir. Bu tür durumlarda yasal olarak hak iddia edemezsiniz.
 4. Hesabınız askıya alındıysa yeni bir hesap açamaz veya başkasına ait hesabı kullanamazsınız.
 5. Hesabınızı kullanarak campusso bünyesinde ticari faaliyette bulunmazsınız ve ticari faaliyetlerinizi tanıtamazsınız. Bu tür durumlarda; belirlenmiş veya belirlenecek olan reklam tarifemiz üzerinden ödeme yapmanız gerekebilir.
 6. Campusso.com'da diğer üyelere kanıtlanmamış hiçbir suçu isnat edemezsiniz, nefret içerikli söylemlerde ve hakaretlerde bulunamazsınız, kişisel gizlilik haklarını ihlal edemezsiniz.
 7. Campusso.com üzerinden kişisel resmi evrakları ve mali açıdan önem taşıyan belgeleri paylaşamazsınız.
 8. Campusso.com üzerinden kişi haklarını ihlal ve özel hayatın gizliliğini ihlal eden paylaşımlarda bulunamazsınız.